Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Лекція 18. Налагодження і розгортання проекту

Розгортання "хмарної" служби

"Хмарну" службу можна розгорнути безпосередньо з середовища розробки. У нашому випадку, клацнувши правою кнопкою миші на проекті "хмарної" служби, і вибравши пункт "Опублікувати."

Рис. 26.1.

У вікні "Розгортання проекту Windows Azure" модно вибрати один з наступних варіантів:

• Тільки створити пакет служби. Можна вказати Visual Studio тільки створити пакет служби. Коли пакет створений, Visual Studio відкриває вікно провідника, показуючи розташування файлу створеного пакета. Тепер ви можете перейти на портал розробника і розгорнути пакет і файл конфігурації в потрібний слот розгортання.

• Розгорнути "хмарну" службу в Windows Azure. В цьому випадку служба розгортається безпосередньо в Windows Azure, для цього необхідно вказати ідентифікатор підписки і сертифікат, для перевірки автентичності облікових даних

Незалежно від обраного варіанту, перед тим, як виконувати розгортання "хмарної" служби, необхідно створити на порталі розробника Windows Azure наступне.

• Підписка на Windows Azure. При реєстрації в Windows Azure підписка зв'язується з вашим Live ID. Ідентифікатор підписки можна знайти, перейшовши на сторінку Account порталу розробки. Ідентифікатор підписки відображається в розділі Support Information в нижній частині сторінки.

• Розміщена служба Windows Azure. До розгортання "хмарної" служби необхідно створити розміщену службу для цього розгортання. Розміщена служба надає два слота розгортання, в які може бути розгорнута "хмарна" служба: Проміжний і Виробничий.

• Рахунок сховища Windows Azure. При розгортанні "хмарної" служби з Visual Studio пакет служби спочатку відправляються в сховище великих двійкових об'єктів через задану обліковий запис сховища, а потім розгортаються в середовищі Windows Azure зі служби великих двійкових об'єктів.

При першому розгортанні "хмарної" служби з Visual Studio необхідно пов'язати її з розміщеною службою, створеної вами на порталі розробника; також необхідно надати облікові дані, які Visual Studio зможе використовувати для взаємодії з вашою підпискою Windows Azure.

Рис. 26.2.

Також у вікні "Розгортання хмарної служби" можна включити IntelliTrace.

Перегляд стану розгортання

Стан розгортання також можна переглядати засобами середовища розробки в браузері серверів, де можна додати розгортання для відстеження. При перегляді стану розгортання роботу в Visual Studio переривати не потрібно.

Рис. 26.3.

Оглядач обчислень Windows Azure дозволяє переглядати і відстежувати тільки ваші власні розгортання; з оглядача обчислень Windows Azure можна запускати і зупиняти екземпляри ролей.

Переглядати службу в браузері обчислень Windows Azure можна тільки після того, як вона розгорнута в слот розгортання.

Щоб додати розгортання в оглядач обчислень Windows Azure:

• Під час використання оглядач серверів.

• Клацніть правою кнопкою миші в браузері обчислень Windows Azure і виберіть "Додавання середовища розгортання", для відображення вікна "Додавання середовища розгортання".

Щоб додати слот розгортання для відстеження клацніть правою кнопкою миші вузол "Облікові дані Windows Azure" і виберіть "Створити".

Рис. 26.4.

Ці облікові дані використовуються Visual Studio для взаємодії з Windows Azure для управління вашими розміщеними службами.

Після створення і збереження ваших іменованих облікових даних виберіть розміщені служби і слот розгортання для відображення в браузері обчислень Windows Azure. Оглядач обчислень Windows Azure буде показувати відстежується слот, включений відладчик IntelliTrace для цього розгортання і стан кожного примірника ролі.

Налагодження за допомогою IntelliTrace

Налагодження за допомогою IntelliTrace доступна в Microsoft Visual Studio 2010 Ultimate, і дозволяє одержати більш докладне уявлення про програму.

За допомогою IntelliTrace можна побачити події, що відбулися в минулому, а також контекст, в якому вони відбувалися.

Налагодження за допомогою IntelliTrace можна включити тільки для "хмарної" служби, розгортання якої виконується з Visual Studio. Необхідно налаштувати налагодження за допомогою IntelliTrace для "хмарної" служби перед її розгортанням в середу Windows Azure. Якщо налагодження для служби не налаштована, і ви вирішили зробити це, необхідно заново виконати розгортання служби через Visual Studio.

Коли все готово до розгортання "хмарної" служби, переконайтеся, що для цільових об'єктів побудови задано значення Налагодження. Потім правою кнопкою миші по проекту "хмарної" служби в браузері рішень і виберіть "Опублікувати". Для включення IntelliTrace встановіть прапорець "Включити IntelliTrace для ролей .NET 4" в діалоговому вікні "Розгортання проекту Windows Azure".

Журнал IntelliTrace є кільцевої файл журналу, максимальний розмір якого вказується в налаштуваннях IntelliTrace (розмір за замовчуванням 250 МБ). Журнали IntelliTrace записуються в файл в файлової системі віртуальної машини. У момент, коли ви запитуєте журнал, робиться знімок, який завантажується на ваш локальний комп'ютер.

Завантажити журнали IntelliTrace для примірника ролі можна за допомогою оглядача обчислень Windows Azure.

Список допоміжних матеріалів і матеріалів для самостійного вивчення

Розгортання хмарної служби.

1. http://msdn.microsoft.com/ru-ru/library/ff683671.aspx

2. http://msdn.microsoft.com/ru-ru/library/dd264915.aspx

3. http://blogs.msdn.com/b/jnak/archive/2010/05/27/using-intellitrace-to-debug-windows-azure-cloud-services.aspx

4. http://msdn.microsoft.com/ru-ru/library/ff683672.aspx

IntelliTrace - загальна інформація

1. http://www.interface.ru/home.asp?artId=23551

2. http://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd264915.aspx

3. http://habrahabr.ru/blogs/vs/73335/

4. http://msug.vn.ua/Posts/Details/3809

5. http://andir-notes.blogspot.com/2010/02/intellitrace-new-tool-for-debugging-in.html

Налагодження за допомогою IntelliTrace

1. http://msdn.microsoft.com/ru-ru/library/dd572114.aspx

(Для ознайомлення з повним текстом статті необхідно залогінитись)