Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Розділ 2  
Аналіз процесів опрацювання інформаційних ресурсів

В другому розділі розроблено загальний та деталізований формальний опис ІСОІР та процесу опрацювання інформаційних ресурсів на основі онтологічного підходу. Вдосконалена структура ІСОІР для реалізації етапів життєвого циклу контенту. Запропоновані загальні принципи проектування структури ІСОІР дають можливість автоматизувати опрацювання інформаційних ресурсів для збільшення обсягів реалізації текстового контенту постійним користувачам, скорочення циклу виробництва, економії часу та розширення можливостей ведення е-комерції.

  1. 1. Структура інтелектуальних систем опрацювання інформаційни ресурсів
  2. 1.1. Інформаційні потоки в інтелектуальних системах опрацювання інформаційних ресурсів

Інформаційний ресурс в ІСОІР – множина даних з набором властивостей (Табл. 2.1), які є об’єктом дій ІТ перетворення їх в контент. Результат застосування однієї ІТ може бути інформаційним ресурсом іншої. Контент в галузі ІТ є формалізованими відомостями і знаннями, розміщеними у середовищі ІС і, на відміну від даних, без детальної специфікації їх властивостей, способів формалізації і впорядкування.

Табл. 2.1. Основні властивості інформаційних ресурсів в ІСОІР

Назва Властивість
Неоднорідність Наявність складових різного походження, змісту і формату подання.
Узгодженість Відсутність суперечливих або протилежних значень контенту.
Доступність формату Доступність для всіх користувачів на основі стандартизованих методів, засобів та інтерфейсів.
Відкритість Здатність до взаємодії, обміну значеннями та спільного використання з зовнішніми ресурсами.
Динамічність Швидка актуалізація, відповідно до умов системи чи середовища.
Масштабованість Можливість зміни логічного/фізичного обсягу контенту (величин/понять та їх позначень).
Контрольованість Ідентифікація зміни/використання контенту та його впливу на процеси ІС.

Перетворення різних за природою, змістом та походженням даних в узгоджений централізований інформаційний ресурс є однією з важливих проблем побудови та функціонування ІСОІР. Порядок формування і використання інформаційних ресурсів в ІСОІР (Рис. 2.1) визначають способи відбору даних із первинних джерел, їх фіксацію, фільтрування, перетворення до визначеного формату для формування контенту і розміщення в базі даних.

Рис. 2.1. Порядок формування і використання інформаційних ресурсів в ІСОІР

Нехай існує деяка попередньо визначена множина  первинних джерел контенту з фіксованим або змінним складом. Кожне джерело інформації , де  – і-ий контент з джерела при , формує деяку множину значень, що містять відомості/знання/факти з предметної області ІСОІР (Табл. 2.2). Результатом звернення певних технологічних засобів ІСОІР до джерела  є генерування множини значень , яка сприймається і подається у визначеній формі. В процесі відбору і фіксації генерованих значень, згідно технологічних особливостей системи, згенеровану кожним джерелом інформації множину значень перетворюють на вхідний набір контенту , визначеного формату – , де .

Табл. 2.2. Задачі наукового дослідження

Задача Наукова новизна Практична цінність Відповідність висновку
1 виконати аналіз та оцінювання ІСОІР на основі деталізації функціональних можливостей таких систем для вдосконалення їх класифікації; Удосконалено класифікацію ІСОІР на основі теоретичних досліджень та деталізації функціональних можливостей таких систем, шляхом аналізу особливостей створення та використання цих систем. Досліджено та вдосконалено класифікацію ІСОІР на основі аналізу та оцінювання таких систем, що дало змогу визначити, деталізувати та обґрунтувати вибір їх функціональних можливостей.
2 розробити метод формування текстового контенту на основі вдосконалення його життєвого циклу для визначення вимог управління потоком текстового контенту; Вперше розроблено метод формування текстового контенту шляхом вдосконалення його життєвого циклу через деталізацію етапів опрацювання інформаційних ресурсів. Вперше розроблено розробити метод формування контенту на основі вдосконалення його життєвого циклу для визначення вимог управління потоком контенту.
3 вдосконалити метод управління текстовим контентом на основі результатів його формування та аналізу функціонування системи для визначення значень параметрів управління текстовим контентом; Отримали подальший розвиток методи управління текстовим контентом на основі результатів його формування та аналізу функціонування системи, що забезпечило регулювання значень параметрів управління та вимог формування текстового контенту. Вдосконалено метод управління текстовим контентом на основі результатів його формування та аналізу функціонування системи для визначення значень параметрів управління текстовим контентом.
4 розробити метод супроводу текстового контенту на основі аналізу статистики функціонування системи електронної контент-комерції для зміни значень параметрів управління та вимог формування текстового контенту; Вперше розроблено метод супроводу текстового контенту, який ґрунтується на статистичному аналізі результатів функціонування системи електронної контент-комерції, що дало змогу визначати значення параметрів управління текстовим контентом. Вперше розроблено метод супроводу текстового контенту на основі аналізу статистики функціонування системи електронної контент-комерції для зміни значень параметрів управління та вимог формування текстового контенту, що до змогу збільшити обсяги реалізації текстового контенту на 9%.
5 вдосконалити структуру системи електронної контент-комерції на основі аналізу процесів опрацювання інформаційних ресурсів для розроблення рекомендацій з проектування типових систем; Удосконалено структуру системи електронної контент-комерції на основі специфікації процесів опрацювання інформаційних ресурсів та шляхом розподілу процесів формування, управління та супроводу текстового контенту, що забезпечило реалізацію етапів його життєвого циклу та розроблення рекомендацій з проектування таких систем. розроблено рекомендації з проектування структури системи електронної контент-комерції, відмінної від існуючих деталізацією етапів та наявністю підсистем опрацювання інформаційних ресурсів, що дають змогу підтримувати життєвий цикл текстового контенту Вдосконалено структуру системи електронної контент-комерції на основі аналізу процесів опрацювання інформаційних ресурсів, відмінну від існуючих наявністю підсистем формування, управління та супроводу текстового контенту. Розроблено рекомендації з проектування структури системи електронної контент-комерції.
6 провести апробацію результатів через реалізацію технологічних програмних засобів опрацювання інформаційних ресурсів в системах електронної контент-комерції для скорочення часу і затрат на формування, управління та супровід текстового контенту. розроблено та впроваджено програмні засоби для формування, управління та супроводу текстового контенту з метою збільшення обсягів реалізації текстового контенту постійному користувачу на 9%. Розроблено та впроваджено програмні засоби для формування, управління та супроводу текстового контенту з метою збільшення активного залучення потенційних користувачів та розширення меж цільової аудиторії на 11%.

Основною задачею проекту створення ІСОІР є розроблення інформаційної архітектури інформаційного ресурсу шляхом формування актуального текстового контенту, яку формують за зворотною реакцією користувачів відповідно до типу поширення комерційної діяльності (Рис. 2.2). 

(Для ознайомлення з повним текстом статті необхідно залогінитись)