Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Розділ 3  
Методи опрацювання інформаційних ресурсів

Третій розділ присвячено методам опрацювання інформаційних ресурсів в ІСОІР – розроблено методи формування і супроводу текстового контенту, вдосконалено метод управління текстовим контентом. Основні результати розділу опубліковані в [9, 11-12, 23-24, 148, 163, 272-273, 301-304, 308, 328-379, 397-465, 476, 486-487, 541-545, 556, 644-657, 737-738, 788-789, 797-799, 804-806].

  1. 1. Застосування методів опрацювання інформаційних ресурсів

Збільшення обсягу контенту і швидкості його поширення (Рис. 3.1) сприяє формуванню контентних потоків, аналіз яких вимагає використання нового інструментарію опрацювання інформаційних ресурсів в ІСОІР (Рис. 3.2, а) для формування (Рис. 3.2, б), управління та супроводу текстового контенту. Класичний математичний апарат та розповсюдженні інструментальні засоби не здатні адекватно відображати аналіз контентного масиву фіксованого розміру та навігацію в ньому. Структура ІСОІР має рівні ієрархії, які забезпечують незалежність збережених даних від програм, що їх використовують, та можливість розвитку системи без руйнування існуючих застосувань.

Рис. 3.1. Функціональна схема процесу опрацювання інформаційних ресурсів

а)б)

Рис. 3.2. Процес а) опрацювання та б) формування інформаційних ресурсів

ІСОІР працюють на основі такої схеми зв’язків:

Контент менеджерпідсистема редагування база данихядрокористувач.

ІСОІР містить ядро адміністрування, підсистему авторизації/аутентифікації, менеджер шаблонів і менеджер контенту для розв’язування задач з позиції користувача (Рис. 3.3). При створенні ядра ІСОІР використовують об’єктно-орієнтовану модель та абстрактні об’єкти зі властивостями/методами. Взаємодія з основними об’єктами ядра системи реалізують через інкапсуляцію. Для цього в класах реалізують інтерфейсні методи, призначені для маніпуляцій всередині об’єкта з даними/властивостями.

Рис. 3.3. Структура ІСОІР

Процесами опрацювання інформаційних ресурсів  в ІСОІР є формування, управління та супровід контенту =(,,), тобто  (Рис. 3.4).

Рис. 3.4. Основні процеси опрацювання інформаційних ресурсів в ІСОІР

І. Процес формування контенту  складається із декількох етапів:

Модератор ® створення контенту ® база даних ® систематизація контенту ® база даних ® поширення контенту ® редактор, або Інформаційний ресурс (джерело) ® збирання контенту ® база даних ® систематизація контенту ® база даних ® поширення контенту ® модератор

і реалізується у вигляді контент-моніторингу контенту та створення БД відповідно до інформаційних потреб споживачів (Рис. 3.5, а). Після збирання і первинного опрацювання контент приводять до єдиного формату, класифікують відповідно до визначеного рубрикатора та йому приписують дескриптори, включаючи ключові слова. При застосуванні Інтернет-маркетингу (Рис. 3.5, б) етапи систематизації контенту забезпечують постійне поповнення БД оперативними даними, одночасний доступ багатьох користувачів до БД, зручні засоби пошуку необхідного контенту. 

(Для ознайомлення з повним текстом статті необхідно залогінитись)